گوش مروارید و من

پدرم همیشه مخالف سوراخ کردن گوش بود،اخه خاطره خوشی نداشت میگفت گوش حساسه نباید باهاش ور رفت.چرک میکنه،عفونت میکنه زخم میشه.اما من عاشق گوشواره بودم مخصوصا گوشواره هایی که توی گوش تکون میخوردن.
بچه که بودم یجور گوشواره های پلاستیکی مد بود در رنگهای مختلف،که بصورت کلیپسی روی گوش قرار می گرفت مخصوص ماهایی بود که گوشمون سوراخ نبود،وقتی مینداختمشون توی گوشهام دلم میخواست فقط سرمو تکون بدم و حرف بزنم تا اینا تکون بخوره حس می کردم خوشگلتر میشم.
گذشت و گذشت تا کار و حرفه من شد طراحی و ساخت زیورالات هنری اما شاید باورتون نشه که من تا سن بیست و شش هفت سالگی همچنان گوشهام سوراخ نبود از بابام میترسیدم بخاطر همین گوشهامو سوراخ نکرده بودم.
اصلا یادم نمیاد که چطور شد و با چه بهانه ای بالاخره دلمو زدم به دریا و گوشهامو سوراخ کردم و باید تا ده روز اون گوشواره هایی که خانمِ گوش سوراخ کن بهم داده بود رو میذاشتم که توی گوشهام بمونه تا سوراخ گوشم بسته نشه.با ترس و لرز هم رفته بودم خونه و پدرم متوجه شده بود گوشهامو سوراخ کردم یکم عصبانی شد اما حرفی نزد.
چند روز گذشت چشمتون روز بد نبینه انقد آیه یاس خونده بود که اون اتفاقی که نباید،افتاد.یک شب که خیلی گوشواره ها توی گوشم اذیتم میکردن گفتم دربیارمشون و پماد بمالم.متاسفانه یک لنگَشون توی گوشم گیر کرده بود و نمیتونستم درش بیارم.مادرم خواب بود و بابام بیدار.رفتم سراغش گفتم بابا ببخشید اما این گوشواره مونده توی گوشم میشه کمک کنی دربیارمش؟
چپ چپ نگام کرد،گفت بده ببینم چی شده.چقد گفتم نکن.
گوشم یکم خون اومده بود،کمکم کرد و گوشواره رو درآورد داد دستم.(هنوز نگاهش جلوی چشمامه)از خجالت آب شدم مونده بودم چی بگم.خودمو زدم به مظلومیت و رفتم توی اتاقم…

هیچوقت اون شبو یادمو نمیره.نمی دونم چه سرّیه چه سری بود که هرچی بابام میگفت و مخالفت میکرد دسته آخر لامصب درست از آب درمیومد.خوب طبیعیه کوه تجربه بود،هرکاری که فکر کنی کرده بود،معلومه متوجه میشد تا کسی بگه ف تا فرحزاد میرفت.(آخ که چقدر اینروزها به وجودش نیاز دارم و نیست.)این خاطره بواسطه این یادم اومد که چند روزپیش در حال مرتب کردن گوشواره هام بودم و بینشون یک جفت گوشواره خیلی ساده نظرمو جلب کرد با خودم گفتم دلم میخواد یک مدت از اینا استفاده کنم.باخودم فکر کردم که آدم بواسطه بزرگ شدن سلیقش هم تغییر میکنه که طبیعیه.
اما من هنوزم عاشق گوشواره هایی هستم که توی گوش میخورن،حتی اگر پلاستیکی باشن.
راستی! شما کدوم اکسسوری رو بیشتر دوست دارید؟

به اشتراک بگذارید
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در linkedin
پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.